Uzależnienie nie jest wyrokiem
  • W dzisiejszych czasach wszelkiego rodzaju uzależnienia są czymś powszechnym. Czasem nawet nie zdajemy sobie z nich sprawy. Najczęściej, że coś jest nie tak, dostrzegają osoby trzecie. Nie można bagatelizować obserwacji najbliższych.

    Tak jak w tytule - uzależnienie nie jest wyrokiem! Leczenie uzależnień nie jest bolesne, nie jest czymś, co może zrobić nam krzywdy, co ma jakieś skutki uboczne. Jest w pełni bezpieczne i działa tylko na naszą korzyść.

    Osoby uzależnione myślą często, że to wyrok na całe życie. Jest to co prawda choroba, z którą musimy iść przez życie, ale nie ona decyduje jakimi jesteśmy ludźmi i jakie życie będziemy wiedli. Ośrodek leczenia uzależnień jest po to, abyśmy wzięli odpowiedzialność za swoje życie i przywrócili mu właściwy, trzeźwy tor.

    Pierwszym i najważniejszym krokiem, w celu rzucenia nałogu, jest przyznanie się przed samym sobą, że jesteśmy uzależnieni. Terapia uzależnień przyniesie skutek jedynie wtedy, kiedy zrozumiemy, że naprawdę jej potrzebujemy i jest ona niezbędna.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!