Mycie i dezynfekcja kurników
  • Mycie i dezynfekcja kurników jest niezbędnym procesem pozwalającym na utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny obiektach inwentarskich. Szczególnie duże znaczenie ma to, gdy kurnik np. w wyniku powodzi ulegnie zalaniu.

    Osuszanie po zalaniu obiektów inwentarskich, przede wszystkim należy rozpocząć od całkowitego opróżnienia obiektu. Dopiero wtedy możliwe staje się przeprowadzenie wstępnej dezynsekcji, dzięki której można będzie pozbyć się pleśni, grzybów czy pozostałości po owadach, które w kurniku zalęgły się jeszcze przed jego zalaniem. Kolejny etap czyszczenia polega na wykorzystaniu gorącej wody i odpowiednich preparatów, zmyciu pozostałości organicznych. To wyeliminuje znaczną część bakterii (woda powinna mieć około 100 stopni). Dopiero kiedy obiekt całkowicie wyschnie można przeprowadzić właściwą dezynfekcję, po wykonaniu której, w zależności od użytych preparatów, po pewnym czasie można z powrotem umieścić mieszkańców w ich kurniku.

    Co ze zbożem, które w czasie zalanie pomieszczenia było wewnątrz? Najlepiej byłoby się go pozbyć, jednak często, zamiast tego następuje gazowanie zboża.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!