Nasiona feminizowane
  • Nasiona marihuany kojarzą się z czymś nielegalnym, ale jak się okazuje wcale tak nie jest. Na terenie całej Unii Europejskiej można handlować nasionami konopi. Zabronione w większości krajów jest jedynie handlowanie częściami roślin dorosłych.

    Nasiona konopii feminizowane są to nasiona, które zostały wyhodowane w specjalny sposób. Konopie podobnie jak inne rośliny pokrewne mają niezwykłą cechę. Jeśli na danym obszarze przeważa znacznie ilość osobników żeńskich, lub brak jest całkowicie osobników męskich, niektóre żeńskie rośliny nabywają zdolności zapylania. Ten mechanizm ma za zadanie zwiększenie szans na przetrwanie gatunku, ale daje jeszcze jeden efekt. Z nasion tak powstałych, zdecydowana większość, wyrasta jako osobniki żeńskie.

    Zjawisko to zostało wykorzystane na szeroką skalę w hodowli. Nasiona żeńskie są zdecydowanie bardziej pożądane. Możemy stwierdzić "płeć" naszych maluszków dopiero jakiś czas po wyrośnięciu, dlatego nasiona feminizowane znacznie zmniejszają ryzyko strat i zwiększają plony.

    nasiona konopi

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!